کلمه روبات از کجا آمده است؟

واژه روبات از کلمه چک اسلواکی روبوتا به معنای کار سخت و جان کندن گرفته شده است. روبات یک ابزار مکانیکی است که بطور خودکار عمل می کند. روبات ها می توانند طیف وسیعی از کارها را انجام دهند. آنها بویژه برای انجام کارهای خسته کننده، سخت و یا خطرناک بسیار مفید می باشند.

روبات ها با کارآیی بالا امور روزمره همچون جوشکاری، مته کاری و رنگ کردن اجزا و بدنه اتومبیل را انجام می دهند. آنها همچنین ظرف های پلاستیکی غذا را تولید می کنند و قالب های بستنی را بسته بندی می کنند. برخی از روبات های صنعتی می توانند حتی مدارهای الکترونیکی و ساعت های مچی را مونتاژ یا جمع بندی کنند.

آن بخش از علم و تکنولوژی که با روبات ها سر و کار دارد علم روباتیک نام گرفته است. یک روبات انجام کار را از طریق پیگیری دقیق مجموعه ای از دستورالعمل ها انجام می دهد و دقیقاً آنچه که برای کامل کردن آن کار باید انجام دهد، برایش مشخص می شود. این دستورالعمل ها به مغز روبات که شامل کامپیوتر یا بخشی از کامپیوتر است وارد می گردد و در آن ذخیره می شود.

روبات ها برای آزمایش کردن لباس های خاص نظیر فضانوردان و آتش نشانان مورد استفاده قرار می گیرند تا نشان دهند و ثابت کنند که این لباس ها برای استفاده انسان بی خطر است و از ایمنی کامل برخوردار هستند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا