ناپلئون هیل کیست؟

ناپلئون هیل (Napoleon Hill) در سال ۱۸۸۳ در یک کلبه تک اتاقی واقع در شهرک وایز در ایالت ویرجینیا به دنیا آمد. وقتی مادرش را از دست داد فقط ۱۰ سال داشت. او یکی از شلوغ ترین کودکان شهرکی بود که در آن زندگی می کرد ولی نامادری اش او را تشویق کرد که درس بخواند و باسواد شود. او در ۱۵ سالگی برای مجله های محلی مقاله می نوشت.

هیل در سال ۱۹۰۸ موقعی که برای مجله موفقیت سوئت ماردن کار می کرد با آندرو کارنگی مصاحبه کرد. کارنگی کارخانه دار، هیل را به املاکش دعوت کرد و در طی اقامت سه روزه هیل در آنجا کارنگی ایده معروفش را در مورد موفقیت مطرح کرد که اصول موفقیت باید نوشته شوند تا هر کس بتواند آنها را دنبال کند. او این پرسش را در مقابل هیل قرار داد که آیا حاضر است ۲۰ سال از عمرش را در راه این هدف بگذارد؟ پاسخ هیل مثبت بود. هر چند کارش یعنی جمع آوری قوانین موفقیت هرگز از حمایت مالی مرشدش برخوردار نشد.

هیل به عنوان منشی روابط عمومی رئیس جمهور وودراو ویلسون کار کرده بود و در زمان ریاست جمهوری روزولت برای کمک در نوشتن متن برنامه رادیویی «گپ کنار بخاری» بار دیگر به کاخ سفید دعوت شد. علاوه بر این قبل از اینکه مانوئل کوئزن به عنوان اولین رئیس جمهور فیلیپین انتخاب شود هیل مشاور شخصی اش بود.

هیل به همراه دابلیو کلمنت استون انتشار مجله «موفقیت نامحدود» را آغاز کرد و کتاب پُر فروش «تفکر مثبت» را در سال ۱۹۶۰ نوشت. آخرین اثر او با عنوان «ثروتمند شدن با کمک ذهنی آرام» (۱۹۶۷) بیشتر فلسفی بود و مربوط به زندگینامه خودش می شد. «کتاب ثروتمند شدن با فکر کردن: انتخابی برای سیاهان» که برای سیاه پوستان نوشته شده بود، توسط دنیس کیمبرو از روی دست نوشته های هیل تکمیل شد.

مایکل جی ریتی، رئیس بنیاد ناپلئون هیل، در ایالت ایلینوی تاریخچه زندگی هیل را در کتابی تحت عنوان «یک عمر ثروتمندی» به قلم کرک فلاندرز منتشر کرده است.

چکیده کتاب های ناپلئون هیل را از اینجا مشاهده نمایید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا